10 způsobů, jak naplnit své představy o roce 2015

Jan Nekl Jan Nekl

Sdílet

  • Tweet
  • Sdílet na Facebooku

Na začátku každého nového roku, či spíše o pár dní dříve, každý má v hlavě podobné myšlenky.A to na téma: "Tohle bude ještě můj nejlepší rok!". Bohužel, si při bilancování daného roku většinou uvědomí, že minulý rok byl stejný jako všechny ostatní roky.

Vskutku opět se neudálo nic výrazně jiného.Stejné zvyky, stejné úspěchy, stejné cíle a stejné průměrné výsledky.Ale není nutno, aby i Vy jste spadli do této kategorie, která nakonec mnoho lidí oloupí o možnosti dosáhnout velkých věcí v nadcházejícím roce.

Zde je 10 možných způsobů, které mohou pomoci jak na konci roku 2015 si říci, ANO dokázal jsem to.

1. Berte to vážně!

Chcete-li skutečně, aby to byl ten nejlepší rok, je třeba začít brát vážně vše, co právě děláte.Většina lidí se umí nadchnout pro prvních 30 dnů a poté se stávají obětí sebeuspokojení. Od té chvíle se jen vezou a vzdalují se od chtěného.Berte vážně své podnikání

2. Poučte se a pusťte rok 2014 z hlavy

Spousta z nás tráví poslední týdny roku rekapitulací, jak se mu předchozí rok povedl a jak se z něj může poučit pro svůj další růst a lepší budoucnost.Analyzuje své vítězství a ztráty, a na jejich základě získává pozitivní impuls jak vykročit do nového roku.

Ale jakmile skončí s tímto procesem, je nutné nechat minulý rok zcela odejít.Úplně ho vymazat ze svého myšlení. Pokud byl uplynulý rok pro Vás úspěšný, je to skvělé, ale nenechte se tím omezovat ve svých představách o roce 2015. Budujte nové úspěchy a dosáhněte nových výšin.Jestliže to nebyl zrovna ten nejlepší rok pro Vás, je tu právě teď neuvěřitelná příležitost se posunout o velký skok dopředu, protože máte celý rok na to znovu se postavit na nohy, a při úspěšném budování Vám pomůže síla z překonání předchozích nezdarů. Nedovolte, aby Váš jeden špatný rok se proměnil ve špatný život.

3. Posuňte své zdraví a fyzickou kondici na další úroveň.

Jistě se chystáte dostat Vaše podnikání na další vyšší úroveň, pak při tom nezapomeňte myslet na své zdraví a kondici.Zdraví a kondička jsou jedny z Vašich největších aktiv, které máte.Nikdy neberte své zdraví za samozřejmost. Pokud udržíte Vaše tělo v neuvěřitelné kondici, jistě zvýšíte i svou produktivitu a tím se i zvýší Vaše sebevědomí.

4. Zcela si ujasněte to, co chcete.

Dát si cíl zhubnout, dostat se do lepší kondice, nebo dosáhnout většího zisku, Vás nebude moc tlačit.Možná, že v prvním měsíc budete motivováni, ale postupem času se takto stanovený cíl rozmělní = vyšumí.Když si ale stanovíte své cíle velmi přesně a určitě, tak Vaše touha a odhodlání to skutečně udělat bude silnější. Nejlépe se cestuje a postupuje k přesně vytyčenému cíli, než jen bloudit neurčitě zadaným směrem.

5. Vrhněte se na to.

Ve chvíli kdy se rozhodnete ke skutečným činům, které povedou ke splnění určených si cílů na nový rok, a nebudete jen o nich mluvit, pak věřte, že brzy začnete vidět úžasný posun. Jedna věc je jistá, pokud se opravdu chystáte v roce 2015 ledy prolomit: Vrhněte se na to!Méně mluvit a víc dělat.

6. Ať je to rok, kdy dovolíte své mysli pracovat pro vás, ne proti vám.

Je dosti obtížné plně kontrolovat, co se děje v naší mysli a o čem přemýšlíme. Místo toho, abychom nechali našim obavám dostat z nás to nejlepší, nebo je nechali samostatně rozplynout, dovolujeme jim přesvědčit nás, že nejsme schopni zrealizovat naše přání.Není nutné tomu podléhat, i naši mysl jsme schopni ovládnout, je to jen otázka uvědomění si a následně tréninku a cvičení.

7. Propojujte se s úspěšnými.

Udělejte si čas na analýzu svých kontaktů.Jak se často a správně říká, "Správné kontakty jsou nade vše." Ne nejde o kamarádíčkování, ale o správné navazování sociálních vazeb, s lidmi, kteří Vám mohou pomoci jak v podnikání, tak i v běžném životě. Pokud se stále obklopujete lidmi, kteří nedělají „velké“ věci, pak hádejte co? Vy také nebudete tvořit velké věci.Slabí a průměrní žárlí, když jsou obklopeni lidmi, kteří jsou úspěšnější než oni. Mistři, na druhé straně, jsou rádi v přítomnosti velikánů.Nejsou jen obdivovateli úspěchu jiných lidí, ale dovolují jim být pro ně samotné inspirací pro vlastní úspěchy.

8. Vytvořte si plán osobního růstu.

Určete si rok 2015 za rok růstu Vás jako jednotlivce.Jsem velkým zastáncem, že vlastní vzdělání je nejlepší druh vzdělání.Možná nic jiného nemůže ovlivnit váš život v roce 2015 více, než vytvoření plánu osobního růstu.

9. Změňte mentalitu na mód dávat - dávat

V podnikání i ve hře zvané život, se vždy se snažme dávat víc, než si brát.Staňme se známými jako někdo, kdo rozdává a vždy se snaží sloužit druhým.

10. Vytvořte pocit naléhavosti!

Nikdo mi neleze na nervy víc než ten, kdo postrádá zapálenost pro věc. Život je krátký, tak jej prožijme naplno!Pokud existuje něco, co chcete udělat, udělejte to.Pokud je někdo, koho milujete, řekněte mu to.Pokud máte vášeň, následujte jí.Bylo by to škoda přijít o něco speciálního, jen kvůli nedostatku nadšení.A bohužel, stává se to pořád.

Doufám, že tento rok bude rokem velkých změn pro Vás.

Věřím, že tento rok bude Vašim nejlepším rokem.

Přeji Vám, ať je tento rok ten, ve kterém jste naprosto prolomili své limity, a který navždy změní váš život a podnikání.

Nespokojte se s průměrem.Šťastný nový rok 2015!