3 zásady, které jsou nezbytné pro udržení růstu

Jan Nekl Jan Nekl

Sdílet

  • Tweet
  • Sdílet na Facebooku

Business model popisuje, jak společnost bude získávat kapitál a tvoří „cestovní mapu“, které se má držet k zajištění dostatečných finančních zdrojů.

Zde je jeden z návodů jak udržet business model aktuální a dosáhnout podnikatelského úspěchu.

1)Najděte oblast zajišťující růst

Ve chvíli kdy začnete s podnikáním a rozvojem společnosti, měli byste co nejlépe zacílit své aktivity pro dosažení úspěchu. Trh je plný konkurence. Ve chvíli kdy vstupuje nový hráč s významnou novinkou, má šanci uspět i v zavedeném a stabilním oboru. Podnikatelé musí být připravení, mohou získat největší finanční zisky zaměřením na segmenty, které rostou a kde ještě nejsou usazeni hráči.

Abraham Lincoln jednou řekl: „Možnost, že bychom mohli padnout v boji, by nás neměla odradit od podpory věcí, ve které věříme. Nesmí nás to odradit!“

2)Rozvíjejte svou firmu

„Jediná jistota je, že se vše mění.“

Žádný člověk nemusí mít vysokoškolské vzdělání, aby byl dobrým podnikatelem, ale toto je základní lekce, kterou musí znát. Všechna odvětví se neustále zdokonalují a společnosti, které se nerozvíjejí, nakonec zaniknou.

3)Buďte inovativní

Inovace udržuje podnikatelskou soutěž v zápřahu. Poté co se stabilizujete v podnikatelském světě a doladíte váš hlavní produkt, hledejte nové možnosti jak expandovat a rozšířit portfolio svých služeb. To je cesta ke zvýšení většího podílu na trhu - zabírání nových trhů a k získávání nových zákazníků.

Ve skutečnosti je třeba se zabývat více oblastmi, ale podnikatelé, kteří se maximálně zaměří na růst, vývoj a inovace mohou docílit, že jejich podnikatelský záměr zůstane aktuální po celý čas a mají velkou šanci dosáhnout úspěchu.