Kroky k úspěchu

Jan Nekl Jan Nekl

Sdílet

  • Tweet
  • Sdílet na Facebooku

Jaká je zaručená cesta k úspěchu? Ta, která funguje vždy, všude a každému, neexistuje. Na druhou stranu, když si člověk čte knihy úspěšných podnikatelů, tak lze nalézt společné znaky. A není důvod si od nich nevzít inspiraci a nepodívat se, co funguje.

  • 1.Podnikatelé musí sdílet své zkušenosti. Sdílení názorů a zkušeností s dalšími podnikateli je důležitá část podnikatelské dráhy. Sdílení a čerpání informací, s čím se ostatní podnikatelé setkávají a jak dané situace řeší, je velký zdroj k ponaučení a získávání dovedností a sebevědomí.
  • 2.Nikdy se nepřestávejte učit. Velkým nepřítelem podnikatele se stává on sám sobě ve chvíli, kdy se přestane vzdělávat, ať už formálním, nebo jiným způsobem. Trvalé hledání nových vědomostí je klíčem k vašemu individuálnímu růstu, a samozřejmě také firemnímu růstu.
  • 3.Nedávejte limity sobě nebo svému podnikání. Jedním z největších limitů jsou naše touhy. „Pokud nevěříte, že budete úspěšní, tak také nebudete, protože se tak nebudete chovat,“ radí mnoho úspěšných podnikatelů. „Budete hledat důkaz, proč nebudete úspěšní.“ Potlačování vašich tužeb zabrzdí možnost čerpat zisky ze zkušeností, a zároveň vás to může držet zpátky od vzdělávání a růstu. Pokud nejste ochotni opustit vaši komfortní zónu, tak nedojde k vašemu rozvoji a zůstanete v poloze, kde se právě nacházíte.
  • 4.Mějte holistický přístup. Sundejte si klapky z očí při pohledu na vaše podnikání. Aby rostla vaše společnost, musíte růst i vy, a proto musíte věnovat pozornost všem aspektům vašeho života, a ne jen práci. Většina podnikatelů pracuje 10-12 hodin denně, a to si záporně ovlivňuje jejich fyzickou kondici. Co je pak úspěch, když nemáte své zdraví a vitalitu? Mít své zdravé návyky se vám může zprvu zdát zbytečné, hlavně kdo má čas chodit do posilovny nebo jíst zeleninu? Ale pro vaše podnikání potřebujete energii, a tudíž i toto berte jako investici, protože tato investice do vás, je investice do vašeho podnikání.
  • 5.Obklopte se úspěšnými lidmi. Není silnější inspirace než osobním příkladem. Vstupte do klubů a online organizací, mezi ostatní úspěšné ve svých oborech. Nasávejte jejich metody a cesty k řešení, rozšiřujte své kontakty.