Pozitivní myšlení pomáhá

Jan Nekl Jan Nekl

Sdílet

  • Tweet
  • Sdílet na Facebooku

Náš postoj je výsledkem toho, jak se vyrovnáváme s naším vnímáním reality. Je v podstatě to, jak si poradíme s každou situací, do které se dostaneme, a s následky rozhodnutích, která jsme provedli.

Jestli se chováte pozitivně nebo negativně záleží jen a jen na vás. Tak si to pojďte zařídit po svém. Svět businessu je někdy tvrdý. Udržte si pozitivní postoj a uvidíte, že i ty nejhorší nástrahy, které pro vás život může připravit, zvládnete mnohem snáze.

Změňte své vnímání

Pokud se dostanou do složité životní situace, jako je například ztráta zaměstnání, hodně lidí začne na svůj život koukat se zoufalostí. Patří to mezi nejtěžší situace v životě. Člověk si připadá ztracen. Nemusí to být taková rána, a záleží jen na vás, jestli necháte výzvy a frustrace z minulosti ovlivňovat vaše současné chování a pocity, nebo se z toho poučíte a zjistíte svůj životní potenciál.

Můžete změnit své vnímání tím, že se budete snažit najít na každé situaci něco pozitivního, ale základ je se pro to rozhodnout. Hledat pozitivitu v mizerné situaci není nic jednoduchého. Většina z nás si začne instinktivně stěžovat a ukazovat prstem jednoduše proto, že je to mnohem jednodušší. Ale otočení na pozitivní stranu trvá jen sekundy. Hledání pozitiv, místo zaměřování se na negativa, je účinný způsob, jak změnit své vnímání a dobrý způsob, jak zlepšit svůj postoj.

Lao-c jednou řekl: "Když člověk věří sám sobě, nesnaží se přesvědčit ostatní. Když je spokojený sám se sebou, nepotřebuje schválení druhých. Když sám sebe přijímá, přijímá jej i celý svět. "

Užívejte si to, co máte

Život je řada momentů. Některé z těchto okamžiků jsou mnohem lépe zapamatovatelné než ostatní. Zjistíte, že největší a nejvlivnější momenty jsou rozloženy do celého života - narození, promoce, manželství, děti apod. Chcete-li zlepšit svůj postoj, naučte se vychutnat si chvíle mezi nimi. Každodenní události, jako je například poslech vaší oblíbené písně, chuť vašeho oblíbeného jídla, nebo procházka, jsou všechno dobré věci, které snadno přehlédnete, pokud se zaměřujete pouze na velké akce na obzoru.

"Nekažte si to, co máte toužením po tom, co nemáte; uvědomte si, že to, co máte nyní, bylo kdysi jednou z věcí, které jste si pouze přáli mít. " Epicurus.

Neberte věci, které již máte, jako samozřejmost. V dnešní konzumní společnosti snadno uvízneme v pasti chtíče, kdy toužíme po stále novějších a lepších věcech. Budete mít stále pocit neuspokojení, pokud se budete soustředit pouze na další věc, kterou chcete, a přehlédnete to, co už máte. Místo neustálého hledání něčeho, co vás učiní šťastnějšími, buďte vděční a najděte radost v něčem, co již máte.

Věřte v sebe

Stephanie Lahart říká: „Respektujte, mějte se rádi a važte si sami sebe. Vždy pamatujte, že je dobré být k sobě příjemný a pečovat o sebe. Vaší největší prioritou byste měli být vy. Nepociťujte vinu za to, že nejvíce milujete sami sebe. Jste stejně důležitý jako kdokoliv jiný." Jste svým vlastním nejlepším kritikem. Oceňování sebe začíná otočením toho ošklivého, sarkastického vnitřního kritika do povznášející a inspirující osobnosti. Neschopnost k povznesení a inspiraci vede k vytvoření mnohých pochybností o sobě.

Stačí najít jednu věc, kterou na sobě máte rádi a hned si sami sebe budete vážit mnohem víc. Pak se pokuste najít svou další přednost, a pak další. Když ve vás nevěří ostatní, připomeňte si tato dvě slova, která povzbudila mnohé snílky a umožnila jim posunout se vpřed, "Dokážeš to!" Mnozí z největších světových cílevědomých snílků dosáhli svých nejdivočejších snů, když měli trochu víc než jen nápad a víru v sebe. Mít víru v sebe sama jde ruku v ruce s dosažením lepšího životního postoje.

Pozor na svá slova

Co říkáte, má obrovský vliv na váš postoj. Každé slovo, které říkáte, je ve skutečnosti jako kulka v pistoli. Vyvarujte se negativního hodnocení sebe i lidí ve vašem okolí. Vytváří to negativní atmosféru a postoje, když o sobě takto mluvíme.

Použijte pozitivní slova a fráze (včetně tónu hlasu) za účelem ovlivňovat sebe i své okolí do více pozitivních myšlenkových procesů. Když budete hovořit pozitivně, začnete nahrávat tuto pozitivitu do svého mozku. Toto nahrávání skvělých myšlenek plodí další dobré myšlenky a více pozitivní postoj. Přestaňte si stěžovat a nestýkejte se s lidmi, jejichž negativita způsobuje, že se cítíte špatně.

"Pokud se vám něco nelíbí, tak to změňte. Pokud to změnit nemůžete, změňte způsob, jakým o tom přemýšlíte. Hlavně si nestěžujte." Maya Angelou.

Všimněte si, jak rychle se lidé připojí do negativního smýšlení, když si stěžujete. Stěžování vždy stáhne každého dolů jako po spirále, aniž by vyřešilo jakýkoliv problém, ale pokud nabídnete šťastné, povznášející myšlenky, ucítíte, jak každému narůstá energie. Pozorujte tváře lidí, se kterými jednáte. Přidáváte nebo ubíráte radost ostatním? A co svou vlastní radost?

Místo stěžování, zkuste navrhovat nová řešení. Takhle se můžete stát lepšími.